Індустріальна дизайнерка Юлія Кононенко, засновниця студії Konоnenko ID

М. В якому моменті тебе та студію «зловив» карантин?

Ю. К. В середині березня у нас «застрягли» всі нові проєкти. Були затверджені прототипи і вже готові до серійного випуску. Ми готувалися до весни презентувати 6 нових предметів, частина з них відкладена на незрозумілий термін, а частина поступово просувається, – це залежить від фабрик та міст, де вони знаходяться.

Світильники NUT C спроєктовані для українського бренду MZPA

М. Які основні проблеми сьогодні вийшли на перший план, з чим найважче впоратися?

Ю. К. Основні труднощі з логістикою, частина деталей, матеріалів замовляється в інших країнах, це дуже уповільнює процес виробництва.

М. Які меблі ти зараз активно використовуєш перебуваючи вдома?

Ю. К. Розкладні стільці і столик на балконі (досталися у спадок від моїх батьків – радянський масс маркет 80-их років), раніше вони взагалі були без діла, а тепер, як знахідка! З настанням тепла я все більше робочого часу хочу проводити саме там. 

Interiors created by @ericolsendesign 

М. Чого не вистачає в будинку, що б ти зараз придбала б?

Ю. К. Втомлюєшся працювати за звичайним столом, без можливості переміщення і тривалих прогулянок на свіжому повітрі, з’явилася необхідність працювати стоячи. Оскільки ми ретельно дотримуємося самоізоляції, я задумалася про придбання смарт столу або розробці власного дизайну столу на високих ніжках, щось сережнє між тими, що були у конторках XVIII століття та тим, яким користується Вікторія Бекхем.

М. Які прогнози ти можеш дати на розвиток галузі (дизайн інтер’єрів, предметний дизайн) – буде світ споживати прекрасне або тільки функціональне?

Ю. К. Я припускаю, що:

1. Частина виробництв знову стануть локальноорієнтованими. Ми самі здатні багато чого робити, а не замовляти в Китаї. Так зробила вже Японія, наприклад.

2. Люди захочуть мати більш якісні та ловговічні меблі і предмети декору.

3. З’явиться більше інтересу до старих предметів, і бажання реставрації своїх та спадкових меблів (як от мої на балконі від батьків). Люди захочуть мати не тільки якісну реч, а й історіє, – це дуже дбайливе ставлення з точки зору споживання і переосмислення предметів, що тебе оточуючують.

Світильники NUT C спроєктовані для українського бренду MZPA

4. Тенденції в дизайні перестануть так швидко змінюватися. Гадаю, що перестане бути актуальним робити 150ту варіацію першоджерела, як це було раніше.

Interiors created by @ericolsendesign 

5. Оскільки всі нині набувають нового досвіду проживаючи пандемію та ізоляцію, логічно, що люди будуть продумувати більш ретельно свій інтер’єр з урахуванням цього досвіду. А якщо людина знаходиться вже в максимально гармонійному для себе просторі, гадаю ще більшою буде звертати увагу на об’єкти декору та предмети мистецтва.

(с) Maino Design Ukraine