Українські дизайнери – must see Паризького Тижню Дизайну. Кілька робіт українських предметних дізайнерів, представлених на Paris Design Week 2017 (8-13 вересня), потрапили в огляди найвпливовіших європейських медіа. Стілець Buffalo від дизайн-бюро Svoya Studio, був відмічений в огляді CNN, як один з 10 найцікавіших об’єктів паризького Тижню Дизайну, а у головній статті французького Le Figaro, присвяченій цій події, серед 8 найкращих предметів величезної виставки опинився диван Tao українського дизайнера Павла Вєтрова для MODI, раніше вже відмічений престижною світовою дизайн-премією Red Dot 2016. Це свідчить лише про одне: український предметний дизайн надшвидкими темпами проходить еволюцію, наздоганяючи європейських колег, та рухається в абсолютно актуальному контексті.

Показово також те, що, на відміну від, як правило, розрізнених дизайнерів з пострадянського простору, які представляють або себе, або свою студію, український дизайн грає «командно» і показує практично національну експозицію в одній концепції. Крім головного павільйону, експонентами якого є десятки молодих дизайнерів з усього світу, виставка 12 українських предметників демонструється також в Українському культурному центрі в Парижі. В цьому році, після минулорічного успіху, коли українські предметники вперше заявили про себе в рамках паризького Тижня Дизайну, дизайнери демонструють широкий спектр тем і предметів: від світильників і меблів, до фешн-аксесуарів, арт-об’єктів та інсталяцій, гідних рівня Венеціанської бієнале.

Пані Ірена Карпа, перший секретарь по культурі Посольства України у Франції: «Я дотримуюсь думки, що треба оточувати себе красивими речами та не йти на компроміс із собою, коли ти їх купуєш. Але для мене також важлива функціональність речи — вона не має бути лише красивою, бо у нашому житті і так багато зайвого. На цій виставці та в українському дизайні багато речей, які справді хочеться мати в себе вдома. Це й стілець Buffalo, і той диван Павла Вєтрова, а також вішак-гілка Уляни Зачкевич, світильники Юлії Кононенко. Моя дитина взагалі закатила істерику, вимагаючи, щоб я купила додому дивовижне сферичне крісло від MZPA (яке зайняло б пів вітальні). Тішить те, що кожен рік рівень робіт, які демонструють куратори, стає все вищим: це завжди хороший смак, прекрасна якість, свіжі ідеї навіть сьогодні, коли, здається, існує майже все. І це підтверджує увага професійної міжнародної преси.»

З огляду на те, що цього року було показано на величезній виставці Maison & Object, в рамках якої проходить паризький Тиждень Дизайну, концепція проекту «Трансформація» виявилася дуже у тренді. За задумом організаторів Анастасії Білецької, Оксани Шевченко та Ольги Богданової, український проект демонструє безперервний процес, як дизайн постійно змінює оболонку предметів, прагнучи до найбільш яскравого її прояву. Або навпаки тяжіє до спрощення, намагаючись знайти ідеальну форму, позбавлену від усього зайвого.
Це дуже актуальний напрямок розвитку дизайнерської думки. Адже сьогодні дизайнери не тільки вирішують певні проблеми і задачі, але і прагнуть надати сучасній людині нові можливості не тільки існування в просторі предметів, а й нового розвитку. Сучасні об’єкти дизайну можуть не тільки трансформувати середовище проживання сучасної людини, а й її світовідчуття. І український предметний дизайн бурхливо розвивається в течії цього світового тренду.

Учасники та об’єкти:

Архітектор Сергій Махно і його студія Sergey Makhno Architects представляє концепцію «Трансформація тиші» (світильники, меблі, декор). Центральними елементами експозиції від студії Sergey Makhno Architects стануть два об’єкти-переможці Red Dot Design Award – бетонна плитка Tetrapod і багатофункціональна плитка Flapjack, в якій дизайнери втілили концепцію ресайклінгу.

Компанія MZPA представить предмети кількох дизайнерів – світильники серії Family of “NUT” Юлії Кононенко, декоративний інтер’єрний об’єкт “Flight Shadows” Артема Захарченка, вішак «HILKA» від Уляни Зачкевич і Станіслава Бойчука, а також власну розробку MZPA – крісло «The Planet». «The Planet» – це крісло-сфера, яке стане вашим власним простором-островом в офісі або коворкінг, воно має весь необхідний для роботи функціонал, але в той же час відокремлює ваш особистий простір.

Художник-графік Наталія Колпакова представляє нішеву колекцію шовкових хусток з авторськими принтами, які можна використовувати в інтер’єрі, як декоративне панно, настільки філігранно опрацьовані деталі і якість графіки.

Sky Art Foundation представить нову колекцію художньої кераміки скульптора Юрія Мусатова «My Planet». Життєвий цикл та трансформація однієї планети – як метафора розвитку та цінності життя.

Валерій та Катерина Кузнєцови (decorkuznetsov) разом з дизайнером світла Миколою Каблука (Expolight) створили світлову інсталяцію “Пульс життя”, використовуючи в якості основи інсталяції свою розробку – ресайклінг-істоту «Entity». “Пульс життя”, – це дійсно вражаючий об’єкт, пульсуючий всередині світловими джерелом, як інопланетна форма життя.

Микола Каблука та Expolight ArtGlass представлять світлову інсталяцію «Глибина».

Дніпровські дизайнери з SVOYA Studio – стілець «BUFFALO», виготовлений на виробництві D-borisov.
Меблевий бренд нового мислення MoDi презентують переможця Red Dot Design Award 2016 року – диван Tao, розроблений Павлом Вєтровим.

В’ячеслав Балбек демонструє трансформацію дизайн-мислення в стільці BB0 з персональної колекції дизайнера – BB.

Проект здійснено за підтримки Посольства України у Франції та за сприяння Першого секретаря з питань культури Посольства України у Франції пані Ірени Карпи.

Організатори: агенція комунікацій «Creaheart promotion» та концептуальниі простір «Prostir 86»
Куратори проекту: Анастасія Білецька, Оксана Шевченко (0677700757 uart.vision@gmail.com)
Куратор експозиції: Ольга Богданова