2022 рік. Імена багатьох українських дизайнерів відомі у світі, сектор розкриває скарбницю потенціалу і складає вже цілу спільноту дизайнерських брендів “create and made in Ukraine”. Свобода та сміливість, як одна з домінуючих властивостей українського креативного сектору, проявляються також у пошуку нових поєднань звичних матеріалів та технік, нових естетичних взаємодій, нових форм. Ці конкурентоспроможні властивості підкріплюються якістю виробництва, що робить експортний потенціал українського дизайну очевидним для професіоналів. Також є очевидним, що тільки завдяки експорту індустрія зможе вижити у складних умовах. Отже, ЄБРР за підтримки уряду США в межах Фонду сприяння малому бізнесу ЄБРР разом з компанією Майно Дизайн розробили цю спеціальну антикризову поглиблену програму для підтримки креативної галузі України.

Кожен український проект за часів російської війни в Україні – це дизайн, майстерність, мистецтво та маніфест. Маніфест витривалості, маніфест свободи, маніфест неймовірної здатності  не просто буквально  виживати у надскладних та небезпечних умовах, а й продовжувати творити, креативити, працювати, експортувати та будувати взаємозв’язки.

Це справді неймовірно: тільки за останні місяці з’явилися нові колекції, нові ідеї, нові продукти. Війна надала ще більшої наснаги жити, ще більше жаги до креативу, показала нові можливості та відкрила нові ринки. З початку року українські дизайнери та виробники взяли участь майже у всіх  міжнародних професійних подіях у Європі та за її межами. 

За підтримки ЄБРР та фінансування США в межах Фонду сприяння малому бізнесу ЄБРР (інші донори: Італія, Корея, Люксембург, Норвегія, Швейцарія, Швеція, Японія, та ТайваньБізнес  Фонд Технічного Співробітництва ЄБРР, та США) з 8 по 12 вересня 2022 року в рамках паризького салону будуть презентовані одразу два колективні стенди – Ukrainian design brands та  “Ukrainian ceramic and craft. 

Учасників було обрано на конкурсних засадах із залученням міжнародного журі – експертів дизайну та art&craft, серед яких: Clementine Chambon (French multidisciplinary artist and designer), Maria Christina Hamel (Designer and Producer based in Milan and Tuscany), Fabrice Ausset (architect, designer, founder of the FA Design Agency, Paris), Jean-Paul Bath (CEO of Le FRENCH DESIGN by VIA, Paris), Konstantin Kovshevatsky (PRAGMATIKA media, Ukraine). 

_________________________________________________

з 8 по 12 вересня у Парижі на салоні Maison et Objet буде представлено 14 креативних брендів з різних куточків України на двох стендах у різних секторах. 

UKRAINIAN DESIGN BRANDS, Hall 6, Stand J50)

Журнальні столики та стінові панно DONNA, софа та кавовий стіл-скульптура DALI HOME, сет світильників LOFU, дзеркала та меблі oitoproducts, дзеркала та м’які меблі WOO. 

UKRAINIAN CERAMIC AND CRAFT, Hall 5A, Stand L48

Керамічні сети-трансформери ZEMNА, домашній та столовий текстиль від GNIZDO, крісло та пуфи THE MAPICO, керамічний посуд QUIET FORM, килими та гобелени від Решетилівської майстерні SOLOMIA RCS, меблі та декор STARITSKA MAYSTERNYA, дерев’яний посуд та декоративні скульптури ТVОЇ STUDIO, дерев’яні свічки WOOD MOOD, гутне скло від YAKUSH TABLEWARE.

Детально про учасників UKRAINIAN DESIGN BRANDS. (Hall 6, Stand J50): 

DALI HOME

Місто Івано-Франківськ

Dali Home – це український бренд меблів та предметів інтер’єру, заснований на принципах модернізму. В ідеологію бренду закладено комбінацію: укринський арт – мінімалізм – прагматизм. Усі продукти розробляються українськими дизайнерами, 100% виготовляються вручну.

Мета бренду – створити справжній екологічний та стійкий бренд із використанням тільки натуральних, довговічних та екологічних матеріалів. Предмети, які будуть служити людям все життя, меблі, на які бренд надаватиме довічну гарантію.

website: www.dali-home.com

(с) DALI HOME. столик MOUNT

DONNA

Місто Дніпро

Фабрика DONNA – це успішний сімейний бізнес, який був започаткований ще у 2008 р. Його засновники Наталія та Олександр Донченко.

Попри успішні чисельні інтер’єрні проєкти, фабрика DONNA вже багато років створює оригінальні вироби предметного дизайну, запрошуючи до співпраці найзнаменитіших українських і світових дизайнерів. Експериментуючи з формами, лініями, фактурами та технологіями, ми висловлюємо своє натхнення сучасним дизайном — його простотою, природністю, його властивістю прислухатися до коріння та природи, та створюємо нові унікальні предмети інтер’єру.

website: www.studio-donna.com.ua

(с) DONNA

LOFU

Місто Харків

LOFU — український бренд дизайнерських світильників, заснований на трьох ключових принципах: ідентичності сучасної України, високій ефективності та інноваціях. 

Бренд об’єднує свій підхід та авторські рішення з позицією відкритості до експериментів та інновацій. Кожна колекція — синергія досвіду та творчого потенціалу різних дизайнерів. 

LOFU — не просто світло, це Lights Of Ukraine: світло сьогодення та світло майбутнього, світло ідей та світло креативу, світло відкритості та світло талантів, які залучені у створення кожного світильника.

На виставці представлений сет підвісних світильників Naïve collection, що натхнений “звіриною серією” української народної художниці Марії Приймаченко. Виразна геометрія, поєднання ліній та кольорових акцентів, яскрава енергетика та тендітність мистецтва – це ідеї та принципи, які дизайнерка колекції Марія Целік вклала у наратив та формальні рішення.

website: www.lofu.online

(c) LOFU. Колекція світильників NAЇVE

oitoproducts     

Місто Київ

Студія промислового дизайну oito, заснована Іваном Войтовичем, яка постійно співпрацює з різними товарними брендами по всьому світу та розробляє проєкти від повсякденних дизайнерських продуктів до різноманітних високотехнологічних гаджетів. 

oitoproducts – бренд емоційних предметів інтер’єру з Києва. Бренд намагається змінити меблеві тенденції та додає продуктам більше характеру та цінності. Щоб досягти цих стандартів, для створення кожного предмета приділяється багато часу на візуальну та технічну красу.

Кожен предмет повинен бути важливим – це робить споживання більш розумним, – вважає Іван Войтович.

website: oitoproducts.com

(c) oitoproducts. Серія дзеркал Hvyli

WOO

Місто Київ

WOO – якісні дизайнерські меблі, які може дозволити собі кожен. Наша місія — робити дизайн доступним.

“Ми заснували компанію в 2015 році, з величезним бажанням створювати меблі найвищого рівня

виконання і дизайну. Ми не віримо в моду. Ми створюємо меблі, які будуть актуальними довгі роки. Вироби WOO це завжди поєднання мануфактурного виробництва і сучасних технологій.

Ми демократизуємо якість, створюючи продукти з продуманим дизайном і роблячи їх доступними

для широкого кола людей. Ми дбаємо і створюємо меблі, використовуючи натуральні матеріали. Наш дизайн – це сучасний мінімалізм, доповнений якісним виконанням. Ми вимогливі, коли справа стосується якості, і хочемо дати тільки найкраще. Цінуємо практичність і ергономічність. Знаємо, що гарний стілець, перш за все – той, на якому зручно сидіти” – пояснює засновник бренду Дмитро Сліньков.

Дизайнери, що співпрацюють з брендом –  Дмитро Козиненко, Катерина Соколова, Денис Соколов, Нікіта Букорос, Іван Войтович, Ігор Лугерін.

website: www.woo.furniture

(с) WOO. Крісло LOOP

Детально про учасників:

UKRAINIAN CERAMIC AND CRAFT (Hall 5A, Stand L48)

GNIZDO

Місто Харків

GNIZDO –  це український sustainable бренд текстилю для дому та одягу з натурального льону. Бренд створено у 2017 році Анастасією Аргуновою.

GNIZDO є локальним виробником, що використовує тільки органічні та натуральні матеріали. 

Колекції майстерні створені у мінімалістичному стилі в естетиці “поза модою та часом”. Команда підтримує ідею slow fashion, популяризує український продукт, надихається культурою та етнічними мотивами для створення колекцій домашнього текстилю та одягу. Всі речі народжуються мануфактурно з великою увагою до кожної деталі. 

website: www.gnizdo.com

(c) GNIZDO. Набір лляного текстилю “Колоски”

MAPICO

Місто Київ 

Ідея бренду MAPICO народилася під час подорожі засновниці бренду Марії Пуляєвої Українськими Карпатами.

Це гірський регіон України, де повністю зберігся традиційний процес виготовлення килимів і ковдр (ми називаємо це – “ліжник”), починаючи від вирощування овець і закінчуючи готовим текстилем. Його тчуть вручну на старовинних ткацьких верстатах, миють у гірській річці та сушать просто неба, як це і було століттями до того. Майстерня хоче зберегти це вміння, тому що дбає про збереження культури ліжникарства та популяризує ії через свої об’єкти. 

Також залишається важливим, щоб традиційна культура інтегрувалася у сучасне життя, зберігаючи раціональне споживання та дбайливе ставлення до природи. Саме в такому світобаченні  майстерня поєднує традицію із актуальною естетикою та дизайном, із ритмом сучасного життя людей.

instagram:@the.mapico

(с) THE MAPICO. Крісло та пуф MAPICO

QUIET FORM

Місто Київ

Quiet Form – це студія керамічного посуду ручної роботи та особливих речей на щодень.

З любов’ю до форми й кольору, бренд створює лімітовані колекції, аби вшанувати теплі моменти за обіднім столом з близькими чи наодинці.

Вкладаючи талант та енергію в такі повсякденні речі, як ваза для квітів чи порцелянова тарілка, творці бренду вірять, що надають особливого сенсу звичним речам та традиціям. Адже справжня естетика життя криється у щирих емоціях, природній красі та краплі поезії у деталях побуту.

Студія заснована сімейною парою Тетяною Іваніцькою та Олексієм Казаковим у 2015 році. Насьогодні це є невелика команда майстрів, що  виготовляють “тихі обʼєкти” керамічного дизайну у Києві.

website: www.etsy.com/shop/quietform

(с) Quiet Form. Набір керамічного посуду Alegro

SOLOMIA RCS

Місто Решетилівка, Полтавська область

SOLOMIA Reshetylivka Craft Studio/ SOLOMIA RCS – студія, яка працює з 2004 року. Гобелени, які виготовляють майстрині ательє – це повністю ручна робота із збереженням традиційних технік ткацтва, властивих регіону. Техніка ткання дозволяє виконувати та поєднувати різноманітні мотиви: геометричні візерунки, орнаменти, створювати надскладні  пейзажі та портрети.

Студія має успішний досвід співпраці зі студіями дизайну та художниками, які хочуть відобразити свої ідеї в гобеленах та на килимах. 

Гобелени студії SOLOMIA RCS є окрасою та родзинкою багатьох сучасних інтер’єрів, а також громадських та офіційних споруд в Україні та за кордоном.

website: www.reshfabrika.com.ua 

(c) SOLOMIA RCS. Килим Magical World

STARITSKA MAYSTERNYA

Село Старицьке,  Житомирська область

STARITSKA MAYSTERNYA – це крафтові меблі,  декор та предмети мистецтва. 

Об’єкти майстерні вирізняє лаконічність форм, скульптурність, натуральні матеріали, тепло ручної роботи і тонке відчуття краси світу.

Майстерня виготовляє серійні позиції обмеженими тиражами, колекційний дизайн та унікальні вироби. Працює за принципом співпраці з незалежними майстрами — команда складається з 10 осіб, за потреби до створення колекцій залучаються ще до 10 локальних майстрів.

Створенням унікальних предметів зі старовинної деревини займається автор майстерні Наталя Буланова.

website: www.staritska.com  

(с) STARITSKA MAYSTERNYA. Скульптура Divka Mala

ТVОЇ STUDIO 

Місто Житомир

Студія ТVОЇ створена в 2016 році Іллею Луференко – митцем та майстром по дереву. На початку Ілля власноруч виготовляв лише посуд та декор з дерева. Згодом до студії долучилась дизайнерка Аліса Тірамісова —  з’явились колекції авторського декору та предметів побуту.

В своєму дизайні ТVОЇ  надихаються ручною працею та любов’ю до абстрактного мистецтва. 

instagram: @tvoi_studio 

(с) ТVОЇ. Колекція скульптур O U B.
Дизайнерки Ольга Фрадіна та Аліса Тірамісова.

WOOD MOOD

Місто Гостомель, Київська область

Сімейна майстерня дерев’яного декору, заснована Андрієм Бурзі (Andrii Burzi) та Анастасією Бурзі (Anastasiia Burzi). В майстерні надихаються створенням нових речей із несподіваних комбінацій натуральних матеріалів за принципами сталого виробництва, щоб проявити їхню природну красу.

Кожна колекція свічок має свої особливості. У колекції Rocky збережено фактурну кору, що дбайливо очищується вручну. Колекція Ubud виготовлена із відполірованої деревини з природною історією, що розповідається химерними візерунками та отворами від комах. Volcano не фарбується в чорний колір, а обробляється вогнем, очищається від попелу та покривається шаром бджолиного воску, що надає ефект застиглого у часі вугілля.

website: www.mywoodmood.com

(c) WOOD MOOD, свічка Black Illusions

YAKUSH TABLEWARE

Міста Київ та Львів

YAKUSH — український бренд, який створює посуд та декор з екологічних матеріалів ручної роботи, переважно з гутного стекла. 

Бренд YAKUSH, спочатку працював виключно із кераміко, а потім відкрив дивовижну кольорову скарбницю українського гутного скла. І зараз 90% продукції виготовляють  саме із нього.  

Технологія українського гутного скла має витоки ще з 15 століття.

У 2020 році майстри YAKUSH почали працювати із вторинним склом, що дозволяє майстерні називатися також і свідомим, екологічним українським брендом.

«Ми робимо посуд та декор, який хочеться зробити сімейною реліквією», – каже власниця бренду Маша Якуш.

website: www.yakush.shop

(с) YAKUSH, склянки Balance

ZEMNA

Місто Івано-Франківськ

ZEMNA – сімейна студія дизайну інтер’єру, заснована  у 2013 році Тетяною красуцькою та Андрієм Міхаляком. У 2020 році студія почала створювати предметний дизайн. Зокрема, декор та освітлення. Предмети ZEMNA мінімалістичні, монументальні та чуттєві. Команда завжди експерементує з техніками та матеріалами: нержавійка, кераміка, текстиль, скло, дерево.

На виставці презентується керамічний сет ROZMOVA. ROZMOVA – це набір посуду, який при складанні всіх елементів, перетворюється на предмет декору. Студія співпрацює з кваліфікованим керамістом, що глибоко закоханий у свій матеріал та процеси.

website: www.zemna.design

(c) ZEMNA. Керамічний сет Rozmova

____________________ 

Париж – Київ, 2022