Paris Design Week


“Біла Сфера”. Проект-простір. Українcькі дизайнери на Paris Design Week 2019

Проект “Біла сфера” — територія народження нового, де поле креативу запліднюється енергією майбутнього, сучасного та традиційного.

Проект “Біла сфера” — це молоді українcькі дизайнери, які створили яскраві та різні зразки матеріального світу із особливої неоматерії — «українського мислення». Предмети набувають нового вираження: вони трансформуються, транслюють мрії про невідоме майбутнє, переказують найдавниши забуті казки.

Об’єкти «Білої сфери» заповнюють ще одну сторінку в новому Атласі знань про креативне мислення України. Це не тільки територія і географія, але перш за все — свідомість, творчість і культура сучасних молодих українських креаторів, що експериментують з формами та балансують між сенсами.

Простір “Біла Сфера” зібрав: меблі, кераміку, скульптури, освітлення, декоративні об’єкти, фешн-аксесуари, колекції концептуального вбрання. 10 учасників демонструють нові форми та ідеї: прагматично виважені та помірковані, грайливо мінливі, рухомі між часом та простором, від українського бароко до футуристичного мінімалізму.

Інна Зіміна, Давід Бережняк, Михайло Саморіз, Оксана та Мар’ян Шумелди, Артем Куниця, Іванка Бородіна, Діана Кулик, Валерія Варі, Юрій Цегла, Ольга Селищева та Поліна Веллер.

П’ять проектів із основного складу учасників отримали допомогу від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР): Інна Зіміна із концептом столика для макіяжу SOFI, Давід Бережняк — концепт меблевого гарнітуру Miracle de la vie, Михайло Саморіз із люстрою, виконаною у давній техніці ручного різьблярства – Hutsul Carving chandelier, Оксана та Мар’ян Шумелди із концептом модульної лавки VERETENO та Артем Куниця із колекцією мармурових світильників.

Склад проектів-переможців було обрано міжнародним жюрі. Селекцію цього випуску здійснювали: президент Європейської асоціації дизайнерів і декораторів, месьє Дідьє Маргеріт (Didier Margueritte), засновник культового блогу про дизайн BLOG ESPRIT DESIGN – Венсан Ромео, засновник найстильнішого європейського дизайн-блогу joyana.fr Джо Яна (JO YANA), дизайнер та засновник студії iskos-berlin Олексій Іскос, головний редактор видання PRAGMATIKA та тонкий поціновувач мистецького вираження прагматичного погляду на дизайн Костянтин Ковшевацький, креативна директорка MAINO Design Ukraine Анастасія Білецька, засновниця українського бренду DAVIS CASA — речника гарного смаку в дизайні, Фаїна Еренбург.

Проект реалізується за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і фінансується у рамках ініціативи EU4Business Європейського Союзу.

За додатковою інформацією звертайтеся:
expodesign.ua@gmail.com
+380677700757 Сана Шевченко (організаційні питання)
+380668489233 Анастасія Білецька (творчі та креативні питання)