Моя майстерня і мій творчий офіс у мене вдома – з цим мені пощастило.

М. В якому моменті тебе та студію «зловив» карантин? 

К. Г. Раптово, як і всіх. Виробництво килимів не зупинилася, вони робляться в ручну однією людиною, тому все безпечно. Моя щоденна «рутина» –  графічний щоденник, нові ідеї і нові переживання фіксую щодня. Я художниця і мій бізнес креативний, творчий, тому його найважливіша частина – не зупинятися в творчості. Проблеми з економікою вони є у всіх зараз за рідкісним винятком, але це не буде тривати постійно .. і до того ж у нас в активній пам’яті не одна фінансова криза, яку ми подолали. Багато питань з логістикою по Україні швидко вирішується за допомогою Нової Пошти, за кордон поки нічого не відправляли (Христина Гайдамака засновниця бренду Art & Design by Kristina Gaidamaka, @kristinagaidamaka)

Лімітована колекція шовкових хусток “Острови”

М. Які основні проблеми сьогодні вийшли на перший план – зрозуміло оренда і заробірта платня працівників, це у всіх, але з чим найважче впоратися?

К. Г. Я не орендую офіс. Моя майстерня і мій творчий офіс у мене вдома – з цим мені пощастило. З командою ми спілкуємося в месенджерах, тут нічого не змінилося. Звичайно сильно знизилася активність самих процесів і актуальність запитів теж має місце. Але те, що ми можемо робити ми зараз робимо – підтягуємо хвости, так би мовити, моделюємо різні сценарії – займаємо мізки креативними брейн-штормами в основному.

М. Які ноу-хау може придумали за цей час?

К. Г. Надихаюся новими запитами і викликами! Ми перевинайшли новий вид інтер’єрного шоппінг-шерінгу! Зараз розробляємо концепцію до колекції килимів, яка буде новою пропозицією для українського і європейського ринку. Сподіваюся дуже скоро презентую це рішення.

Колекція вовняних килимів ручної роботи «Острови».

М. Які меблі ти зараз активно використовуєш перебуваючи вдома?

К. Г. Я активно використовую всі поверхні 🙂 . Взагалі мушу зауважити, що по новому подивилася на свій будинок. Дивовижно! Але я зробила його таким … Своїм!, що майже не сумую в ізоляції. У мене багато речей із сенсами: дорогих спогадів, тактильних поверхонь і невеликий садок-городик. Я не хвалюся, просто хочу розділити задоволення від свого відкриття.

М. Чого не вистачає в будинку, що б ти зараз придбала?

К. Г. У будинку критично не вистачає гостей! Це саме, напевно, гостре відчуття. І цього не купити! Найважливіші речі … не речі, як написали вірно хлопці в Bursa. Я людина соціальна і чуттєва, і мені не вистачає дружнього обміну живою людською енергією. Тому я з нетерпінням чекаю часу, коли можна буде знову запросити своїх подружок до мене в гості і зняти маски! 🙂 Може зроблю килимову колекцію із ще збільшеним діаметром – точно не завадить!

М. Які прогнози ти можеш дати на розвиток галузі (дизайн інтер’єрів, предметний дизайн) – буде світ споживати прекрасне або тільки функціональне?

К. Г. Думаю, що люди зрозуміють цінність щирого спілкування, живого контакту.  А ще переглянуть свої домівки і покупки з точки зору не тільки з економічної, а ще й екологічної точки зору. У той же час, зросте попит на «непотрібні» або не достатньо функціональні, але важливі для людини речі – мистецтво, крафт, які будуть «підживлювати» людину в її просторі. Я так говорю не стільки тому що художниця, а більше як дослідниця – відстежую публікації своїх друзів і знайомих – де вони діляться чим «підживлюються» і що ім, дійсно, дороге в ситуації, коли є дефіцит соціальних контактів і пересувань … про подорожі я взагалі не згадую – поки продовжую подорожі віртуальні та по стежках пам’яті – добре в мене багато фотографій із усіх своїх мандрів та освітніх подорожей із Ларисою Цибіною

(с) Maino Design Ukraine