ПЕРШИЙ ДИЗАЙНЕРСЬКИЙ КОНКУРС «УКРАЇНСЬКЕ ОБЛИЧЧЯ АНТАРКТИДИ – ПОЧАТОК»

Антарктида стає ближчою!
Куди приводять мрії? Від мрій до дій!

Впродовж останніх шести років наша команда організувала більше п’ятнадцяти міжнародних різного масштабу від мистецьких виставок до професійних стендів в рамках міжнародного меблевого салону. Всі ці невеликі великі кроки сприяли розвитку українського дизайну, креативного середовища, популяризували українську культуру і дизайн у світі! Серед наших партнерів Посольство України у Франції, Посольство Франції в Україні, Посольство Швейцарії в Україні, Посольство України в Італії, Український Культурний Центр в Парижі, Європейський Банк Реконструкції та Розвитку, вищі навчальні заклади та професійні асоціації України, Франції, Швейцарії, професійні креативні команди PPV Knowledge Networks, creascope, Французький Інститут в Україні, Асоціація Design for Ukraine.

Ми фіксуємо, і напевно, і кожен з вас також, наскільки позитивно змінився клімат у креативних індустріях за останні роки. Ціла низка проектів, що були реалізовані у сфері останніми роками буквально зрушили велику тектанічну плиту. 

І зараз разом із Національним антарктичним науковим центром (НАНЦ), оголошуємо Конкурс – «Українське обличчя Антарктиди-початок». Головними завданнями для аплікантів буде запрононувати візуальне рішення оформлення однієї із будівель станціі. У програмі реорганізації колишній паливний бак має бути переосмислено як зовні, так, згодом, із середини. 

Технічне завдання для участі в конкурсі «Українське обличчя Антарктиди-початок» 

Загальна інформація:

Україна – одна з 30-ти держав-власниць цілорічних станцій в Антарктиді. Цього року відзначається 25-ліття нашої станції «Академік Вернадський», яку 1996-го Україні передала Велика Британія. До пандемії COVID-19 станцію відвідували до 4 тис. туристів на рік (під час антарктичного літа). Деякі з них саме тут вперше дізнавалися про Україну. Тому важливо на «Вернадському» почати створювати осередок, який яскраво та сучасно розповідатиме про нашу країну, про місію Станції, але водночас і зберегти унікальність найпівденнішого форпосту України.

Наразі на станції триває потужна модернізація та ремонт будівель. І в проєкті Національного антарктичного центру України – реорганізація однієї із архітектурних одиниць, а саме колишнього британського паливного баку (Мал. 1).

Колишній паливний бак, який через своє розташування потрапляє на більшість фото, що залишають на згадку від подорожі Антарктидою. Тож наше креативне рішення має  змінити його зовні та перетворити на сучасний арт-об’єкт, що не псуватиме фантастичні антарктичні краєвиди, а навпаки – стане однією з прикрас «Вернадського», залишиться надовго на фото і у згадках про Південний полюс.

Важливо – це рішення має заохочувати пізнавати сучасну Україну, її науковий та культурний національний доробок в світовому контексті, а також спонукати замислюватися над екологічними питаннями, що стосуються кожного жителя Землі – глобальне потепління, збереження природного та рослинного різноманіття континентів та Світового Океану.

Антарктида стає ближчою кожному із нас!


Ми запрошуємо українців запропонувати свої пропозиції для зовнішньої декорації контейнера, що буде заохочувати пізнавати сучасну Україну і замислюватися над глобальними екологічними питаннями
.

Мал. 1. Будівля під зовнішню реконструкцію

Мета конкурсу: обрати рішення для зовнішнього вигляду зазначеної будівлі (фарбування, графіті, малюнок тощо).

До участі в конкурсі запрошуємо всіх охочих, дизайнерів графіків, ілюстраторів, професійних і непрофесійних художників, що є громадянами України. 

Важливе технічне зауваження, – будівля буде обшиватися зовні СИП панелями, тому рельєфність контейнера, включаючи карниз посередині будівлі, не слід враховувати. Розмір будівлі: 3,60 м – ширина; 6,00 м – довжина; 2,40 м – висота. За посиланням ви знайдете папку з фото і відео об’єкту https://drive.google.com/drive/folders/1upN7JQZrFaOsj0xbqX8O6s4FxalaNS1t?usp=sharing

Як взяти участь?

Для розгляду на конкурс необхідно подати пропозіцію проєкту, що має містити наступне: 

  1. Колаж або візуалізацію, малюнок проекту. Опис матеріалів можна надати у колажі/малюнку/візуалізації
  2. Креслення з розмірами та зазначенням матеріалів (технічне завдання для виготовлення елементів проекту)
  3. Назву проекту
  4. Опис концепції до 500 знаків
  5. Коротко про автора до 500 знаків

Пропозиції приймаються тільки у форматі PDF. Пропозиції приймаються тільки від осіб, що мають українське громадянство.

Просимо зауважити, що проєкти повинні максимально відповідати технічним вимогам експлуатації в полярних умовах: постійна низька температура (від +5 до – 40 С⁰), швидка мінливість погоди, шквальний вітер та майже 300 днів опадів на рік (сніг/дощ).

Весь пакет матеріалів слід надіслати на expodesign.ua@gmail.com та olena.marushevska@gmail.com 

Дедлайн подачі пропозицій: 31 серпня 2021 року.

фото (с) Юрій Шепета

Роботи оцінюватиме експерте журі, до якого увійдуть: 

  • Євген Дикий, директор НАНЦ (http://uac.gov.ua/)
  • Вячеслав Марченко, заступник директора з технічних питань НАНЦ (http://uac.gov.ua/)
  • Ярослав Белінський, графічний дизанер, креативний директор в SuperGraphica, Голова Асоціації Design4Ukraine
  • Христина Гайдамака, художниця та дизайнерка, членкиня Спілки художників України, має у доробку ряд персональних виставок, регулярно бере участь в національних та міжнародних колективних виставках з мистецтва та дизайну. Її роботи представлені в галереях і приватних колекціях України, США, Канади, Італії, Македонії, Хорватії, Голландії, Франції, ОАЕ (http://gaidamaka.com)

Остаточний список членів експертної ради уточнюється.

Рішення журі буде оголошено до 15 вересня 2021 р. Найкраща ідея буде реалізована на станції «Академік Вернадський» впродовж найближчих двох років.  Інші ідеї , що увійдуть до ТОП 20 будуть відзначені почесними дипломи і заохочувальними полярниси подарунками.

Реалізація проєкту супроводжуватиметься НАНЦ спільно з ТОВ «Майно Дизайн».

фото (с) Євген Прокопчук

Ми готові відповісти на всі ваші запитання! Наші контакти: 

Анастасія Білецька, ТОВ «Майно Дизайн» expodesign.ua@gmail.com 

Олена Марушевська, НАНЦ olena.marushevska@gmail.com