16 квітня відбулося відкриття міжнародного французько-українського проекту «Свої вітрини. Кольори України», який відроджує українські традиції у вітринах. Проект, запущений у рамках 16 го фестивалю «Французька Весна в Україні», є результатом колаборації всесвітньо відомої французької декораторки Ізабель Даерон та знаної української художниці Дарії Альошкіної, що працює в техніці витинанки. Джерелом натхнення для створення нових вітрин магазину стало розмаїття відтінків української землі та барви природних матеріалів.

Ізабель Даерон – всесвітньо відома французька дизайнерка.
Серед клієнтів її студії – Центр Жоржа Помпіду, паризькі та токійські буктіки Hermès, французькі філії мережі Leroy Merlin, Orange, Suez environment, Lesieur та інші. У Києві Ізабель Даерон вперше працювала з вітринами українського магазину, де її мета була підкреслили український автентичний код.

Дарія Альошкіна – українська художниця і скульпторка, яка багато років відроджує давнє українське паперове мистецтво витинанки (делікатне симетричне вирізання аркушів паперу) і трансформує його в сучасному контексті.

Processed with VSCO with k1 preset
Масштабні паперові інсталяції з філігранною обробкою стали головною відмінністю стилю Дарії.

«Вперше за історію існування магазину наші вітрини оформлені у колаборації французької декораторки та української мисткині. І результат вражає! Ми ще не зустрічали такої цікавої і незвичної інтерпретації кольорів України. Земля і пісок, вереск і буряк – на фоні цих відтінків природи витинанка, як традиційне українське паперове мистецтво, «заграла» по-іншому. У реалізації проекту було використано фарби Argile.

Проект має важливу місію – культурне взаємопроникнення традиційного українського мистецтва та сучасного європейського дизайну. Популяризуючи український культурний код як джерело натхнення для креативних індустрій, він створює нові можливості для культурного обміну та комерційного співробітництва між Україною і Францією. Це знакова подія для Всі. Свої, для українських брендів, для України. І, звісно ж, це ще й неабиякий подарунок для киян та прикраса міста – Хрещатик такого ще не бачив», – розповідає автор і керівник проекту «Всі. Свої» Ганна Луковкіна.
«Нам дуже приємно так елегантно, вишукано та несподівано розширювати формат Французької Весни. Адже окрім традиційних кіно, театру, музики, ми знайомимо шанувальників фестивалю з новим видом мистецтва та французької культури – мистецтвом декорування вітрин. І ще приємніше, що на цей проект Ізабель Даерон надихнула саме українська традиція, кольори української землі, ремесла та дизайн», – говорить Селін Метель, виконавча директорка Французького інституту в Україні.

У реалізації проекту брали участь українські декораторки та дизайнерки: Анастасія Оніщенко, Александрина Лукач, Аліна Пунь, Ірина Грибовска, Ірина Бойченко, Ірина Пантюхіна, Оксана Войт, Світлана Омельченко, Катерина Костенко , Катерина Бондаренко, Маргирита Кругляк, Леся Максаєва , Ольга Шишкіна.


Коммунікація та кураторство від в Всі. Свої – Head of PR & Communications Тетяна Фіщук


Нові арт-вітрини цієї весни дісталися магазину «Всі. Свої | Дім та Декор» на Хрещатику, 34. Поспішайте побачити!
Організатори проекту: Французький інститут в Україні/Institut français d’Ukraine, 
Всі. Свої Хрещатик, 34, Анастасія Білецька та Сана Шевченко (компанія MAЇNO), Ганна Довбня (Культурний код), Фонд сприяння розвитку мистецтв /The Arts Support Fund.
Партнери проекту: компанія Manders Ukraine та фарби Argile, видання Pragmatika, журнал Prima interior, журнал Domus Design, портал Home Ideas Supply, ресторан Très FRANÇAIS, Європейська Школа Дизайну